Mladí hasiči v obci KŘEČ                     


 

Soutěže

 

 

Soutěž PLAMEN ve Velké Chyšce     (18.10.2008)

Do ročníku 2008 - 2009 jsme nastoupili s jedním družstvem, a to ve starší kategorii, družstvem dorostenek a jedním dorostencem. Počasí přálo akorát ranní mrazík nebyl moc příjemný. Letošní podzim jsme po zanedbané přípravě neočekávali žádné extra výsledky. Dá se říci, že se složení družstva řešilo až těsně před začátkem. Některé jedince jsme si i zapůjčili, a to z kolektivu z Rohovky a Jetřichovce. JIž štafeta dvojic naznačila, že to nebude jako v předchozích ročnících. Družstvo složené převážně z členů, kteří ještě loni nastupovali v kategorii mladších žáků sice bojovalo ze všech sil, ale brzdili je chyby, za které se platí. I tak se výsledné celkové třetí místo není špatné. Radost nám udělaly ale dorostenky a i jeden zástupce v dorostencích.

 

Soutěž v Obratani OLMH + KLMH     (27.9.2008)

Soutěž v Obratani byla letošní rok zajímavá hlavně proto, že se zde rozhodovalo o vítězích jak okresní, tak i krajské ligy v PÚ. Z našeho okresu spoustu družstev, která již nemohla ovlivnit celkový výsledek okresní ligy, tuto akci vypustila. O to více se ale dostavilo kolektivů, které se účastní krajské ligy a ty pozvedly úroveň této akce. Naše družstvo bojovalo s Rohovkou o celkové první místo. Útok byl proveden standardně a díky umístění z jarní části jsme slavili vítězství v okresní lize. Náš výkon ale v celkovém hodnocení této soutěže zde v Obratani stačil až na 7. místo. Bylo vidět, že krajská soutěž je o krůček před tou naší, kdy do času 14 sekund se vešla hned 4 družstva.

 

Soutěž v Hněvkovicích     (30.8.2008)

Soutěž o putovní pohár starosty obce je již několikátým rokem započítáván do okresní ligy MH. Letošní ročník nás oproti minulému ročníku přivítal slunečným počasím. Klání bylo rozděleno do dvou kategorií - a to mladší a starší. Jako doplňková disciplína byla štafeta dvojic, která byla vyhodnocena samostatně. V požárním útoku v tomto roce naše děvčata nenašla na okrese přemožitele, a proto zde slavili, i když s odřenýma ušima. Rozdíl zde byl mezi prvníma druhým místem pouhé 3 tisíciny vteřiny.

 

Soutěž v Čejově     (21.6.2008)

Letošní krásná soutěž v Čejově byla započítávána do okresního kola ligy MH, a tak jsme se museli snažit. Počasí přálo, a tak jsme se do toho pustili s chutí. Doplňkovou disciplínou byla štafeta 4x60 m, a tak si mladší členové cvičili jednotlivé úseky.

 

Krajské kolo PLAMEN v Petrovicích     (7.6. - 8.6.2008)

Po předchozích úspěšných ročnících PLAMENU jsme vyrazili na krajské kolo opět do Petrovic. Všichni byli natěšeni, a tak nic nechybělo k tomu, abychom předvedli dobrý výkon. Početná skupina fanoušků a roztleskávaček (maminek) povzbuzovala soutěžící k pěkným výkonům. Jako obvykle soutěž začala přespolním během, kde naše hlídka zvítězila. Poté následovaly běžecké disciplíny tzv. štafety. V těchto disciplínách jsme začali ztrácet díky převážně dívčímu složení družstva, které běžecky nestačilo na kluky. Holkám to ale vůbec nevadilo a bojovaly jako lviceza podpory dvou pánů v družstvu dál. Důkazem toho byl povedený PÚ, kde první pokus nevyšel, ale druhý byl excelentní. Bylo to krásné vyvrcholení sportovní činnosti většiny členek tohoto družstva. Páté místo v letošním ročníku této soutěže, kde v konečném sčítání rozhodl pouze jediný bod, není žádná hanba.

 

Hra PLAMEN 2007/2008     (24.5.2008)

Tento ročník hry PLAMEN byl až do poslední disciplíny otevřen pro tři favorizovaná družstva. Samozřejmě se mezi ně patřili i my. Jak v kategorii mladších žáků, tak i v kategorii starších žáků. Náš mírný náskok z podzimní části tvrdě stahovala Rohovka, ale i Obrataň. V těchto kolektivech mají převážně lepší běžce, a tak ve štafetách rozhodovaly sekundy v jejich prospěch. Spoléhali jsme tedy do poslední chvíle na požární útok, který je naší silnou disciplínou. Ten se nám opravdu povedl a rozhodl o umístění v první trojce. Soutěž se konala za krádsného počasí na ješte krásněji zrekonstruovaném lehkoatletickém stadionu v Pacově.

 

Pohárová soutěž v Obratani     (10.5.2008)

Tato soutěž nabyla započítávána do okresní ligy MH. My jsme se ji přesto zúčastnili, protože obrataňáci jsou naši dobří sousedé a kamarádi. Také proto, že slavili výročí založení svého sboru. Místní hasiči ale připravili i soutěž dospělých - jak mužů, tak i žen, která byla součástí Táborské ligy. Našemu družstvu se zde povedl husarský kousek, kde časem 13,8 sekundy zvítězilo. Opět po roce se v Bechyni soutěžilo o krásný putovní pohár. Do tohoto ročníku jsme nasadili tři hlídky. Jednu v kategorii starších žáků, a dvě v mladší kategorii. Starší hlídku jsme sestavili s dosti velkými problémy díky lyžařskému výcviku ostatních členů kolektivu. Tudíž jsme nečekali žádné extra výkony jednotlivých hlídek. Jak milé bylo ovšem překvapení při vyhlašování výsledků této soutěže, když naše starší hlídka tuto kategorii vyhrála. Při zpáteční cestě jsme zastavili na malém občerstvení v restauraci ve Zhoři.

 

Pohár starosty Sboru v Počátkách     (3.5.2008)

Na tyto závody přijelo dvaadvacet družstev z okresu a jedno hostující z Prahy Kbelů. První na základu šlo naše družstvo a svým výkonem 17,72 sekund nasadilo hodně vysokou laťku pro favorizovanou Rohovku. Ta na tuto výzvu nezareagovala a čas 19,46 ji posunul po prvním kole na druhou pozici. Třetí skončilo družstvo ze Zhoře. Ovšem stále nebylo rozhodnuto, mladé hasiče čekaly druhé pokusy. Bez přestávky se pokračovalo, a to velmi zajímavě. Napětí a nejistota sílila a otázka, kdo bude letos na prvním místě, byla stále otevřena. Druhá kola nic nového nepřinesla, a tak jsme zvítězili. Odpoledne patřilo soutěži jednotlivců, kde kategorii chlapců ovládla Rohovka. V kategorii děvčat zvítězila naše Nikola Mandelíčková. V mladší kategorii se umístil na třetím místě náš Mirek Hlaváč.

 

Prvomájová soutěž v Černovicích     (1.5.2008)

Letošní prvomájová soutěž v Černovicích byla dá se říci tréninkem pro naše družstva. Účastnili jsem se akorát my se čtyřmi družstvy a kolektiv z Obrataně. Náš kolektiv odcvičil všechny útoky a poté šla Obrataň. Umístění v této soutěži nebylo důležité, ale naše družstva udělal všechna lepší čas, než naši sousedi.

Bechyňský sedmiboj     (2.2.2008)

Opět po roce se v Bechyni soutěžilo o krásný putovní pohár. Do tohoto ročníku jsme nasadili tři hlídky. Jednu v kategorii starších žáků, a dvě v mladší kategorii. Starší hlídku jsme sestavili s dosti velkými problémy díky lyžařskému výcviku ostatních členů kolektivu. Tudíž jsme nečekali žádné extra výkony jednotlivých hlídek. Jak milé bylo ovšem překvapení při vyhlašování výsledků této soutěže, když naše starší hlídka tuto kategorii vyhrála. Při zpáteční cestě jsme zastavili na malém občerstvení v restauraci ve Zhoři.

 

Podzimní část hry PLAMEN v Jiřicích     (6.8.2007)

Ani jsme se nestačili vzpamatovat z  výsledků, dá se říci uplynulé sezóny, a už je tu další ročník, kterým je PLAMEN v roce 2007-2008. Tato podzimní část se konala v Jiřicích na fotbalovém hřišti. Přespolní běh se pak konal v překrásném okolí této obce. Nově sestavená družstva si vedla bez větších problému vcelku dobře. Slabším článkem byl přespolní běh, neboť fyzická kondice u některých jedinců nebyla ideální. Při vyhlašování celkových výsledků jsme ale zjistili, že to není tak zlé. Ve starší kategorii je to opět první místo a v mladší rovněž. 

 

Soutěž v Žirovnici    (22.9.2007)

Na tento den naše starší družstva nastupovala s obrovským napětím a odpovědností. Zde se totiž rozhodovalo o tom, kdo bude letošní vítěz okresní ligy mladých hasičů. Podmínky provádění PÚ byly vynikající, a tak se po nástupu pustili všichni do příprav. Před družstvem chlapců nastupovali naši hlavní rivalové z Rohovky v obrovské snaze udělat výborný čas. Hned napoprvé se jim utrhly ozuby u přetlakového ventilu a jen díky postřehu strojníka nedošlo ke zranění. Byl jim tedy umožněn náhradní pokus. Poté následoval pokus náš a ten vyšel na výbornou. Další pokus se Rohovce opět nepovedl a díky uznanému protestu jim byl umožněn po menších dohadech pokus třetí. Ten už však jeli na jistotu, a tak nás neohrozili. Naše družstvo si další pokus ještě vylepšilo, a tak skončilo na 1. místě. Druhé naše družstvo skončilo na 3. místě. Ovšem i mladší družstva se držela statečně, a tak jsme v letošním roce dosáhli historických výsledků.

 

Soutěž v Petrovicicíh, krajská liga v PÚ     (15.9.2007)

Do závěrečné soutěže započítávané do krajské ligy v požárním útoku jsme odjížděli o proudařku Hanču Dvořáčkovou, která onemocněla. Náročná cesta naší stařičkou avií všechny řádně roztřásla. Do soutěže jsem nastupovali, dá se říci, jako favorité bojující o medailové pozice. První méně zdařilý útok s časem přes 17 sekund vyvedl družstvo z míry a ani druhým pokusem si tento čas moc nevylepšili. V silné konkurenci to stačilo až na 16. místo a díky tomuto výsledku došlo v krajské lize k propadu na bramborovou pozici. I tak je to ale pro náš kolektiv velký úspěch. Pro toto družstvo je to krásné dovršení činnosti u mladých hasičů.

 

Soutěž v Hněvkovicích     (8.9.2007)

Letošní ročník soutěže oproti rokům minulým byl zatažený a deštivý. Organizátoři ale dělali vše, aby všem účastníkům toto klání zpříjemnili. Stánky s občerstvením vařili teplý čaj a v blízkém stanu se bylo možné i ohřát. Soutěžilo se opět v PÚ a výsledek byl opět započítáván do okresní ligy. Doplňkovou disciplínou byla štafeta dvojic, kde přítomný okresní rozhodčí všechny účastníky upozorňoval na jejich chyby. V této soutěži se ještě více vyrovnalo pořadí v okresní lize, a to vítězstvím družstva Rohovky. Naše čtyři družstva se opět všechna umístila do desátého místa.

 

Soutěž v Telči     (1.9.2007)

Dalším místem, které jsme v rámci účasti v krajské lize navštívili, bylo město Telč. Soutěž pořádá SDH Nevcehle za podpory kraje Vysočina. V dopoledních hodinách probíhá soutěž mladých hasičů a poté pokračuje dospělými. Již soutěže dětí se účastnilo okolo 40 družstev kraje Vysočina, ale i z krajů ostatních. Nebylo jednoduché, aby všechna družstva odcvičila své dva útoky, a tak někteří museli čekat až tři hodiny, aby předvedli co umí. My jsme si toto čekání zkrátili prohlídkou telčského zámku a okolí. Když se obě naše družstva dostala na řadu, ukázala, že se takové v konkurenci neztratí. Dosažené 4. a 5. místo je velice krásné v takovéto konkurenci. Horší však bylo cestovat na takovou to dálku naší stařičkou avií, ale vydržela to ona i my.

 

Soutěž  Čejově     (30.6.2007)

Soutěž v Čejově byla poslední před prázdninami. Ne všichni se po tak náročném jaru chtěli zúčastnit, a tak družstvo starších děvčat si tuto soutěž užívalo. Byla to soutěž pohárová, která nebyla započítávaná do žádných vyšších soutěží, a tak zde probíhalo vše v pohodě. I tady jsme všem dokázali, kdo je letos ve formě. První místo a krásný pohár byli pěknou tečkou před prázdninami.Tato soutěž byla velice pěkně zorganizovaná a pořadatelům patří velký dík.

 

Soutěž v Senožatech     (23.6.2007)

Šlo o další soutěž započítávanou do okresní ligy. Zde se zúčastnila všechna družstva, která v této zaujímají přední postavení. Nám se zde opět zadařilo. Při vyhlašování výsledků tudíž nebylo žádným překvapením, že naše starší družstva obsadila první a druhé místo. Mladší se ale také neztratili a dokázali, že se stále lepší.

 

Soutěž v Novém Městě na Moravě     (16.6.2007)

Byla to zatím nejvzdálenější soutěž, kde jsme se zúčastnili. Je ovšem započítávána do krajské ligy, tak se jelo pro nějaké body. V obrovské konkurenci to ovšem nebylo vůbec jednoduché. Po nepovedeném prvním pokusu vše záviselo na druhém, ten dá se říci vyšel. Družstvo děvčat si muselo ovšem půjčit soutěžících od Rohovky, ale i tak podali dobrý výkon.

 

Krajské hry PLAMEN, Petrovice     (9.6.2007)

Po loňské účasti ve kře PLAMEN jsme letos věděli, co nás v Petrovicích čeká. Opět jsme vyrazili autobusem s mnoha fanoušky. Již v první disciplíně byla nastavena vysoká laťka. V dalších disciplínách se družstvo postupně propadlo z prvních míst, ale nebylo ta tragické. Naše družstvo nemá ve svých řadách tolik sprinterů, proto nám štafety dělaly trochu problém. Za výrazné podpory fanoušků se všichni snažili na maximum a 3. místo  v této soutěži dokazuje, že většina soutěžících necvičila po dobu skoro osmi let zbytečně.

 

Soutěž v Rozsochatci     (2.6.2007)

Tento den nás čekala soutěž započítávaná do krajské ligy. Díky špatnému počasí jsme dorazili mezi posledními. Pozdní příjezd byl zřejmě příčinou neúspěchu v prvních pokusech, ale v druhém kole to bylo o mnoho lepší. Poté jsme netrpělivě čekali, jak dopadnou ostatní a občerstvovali se u  stánku. Při nástupu jsme byli velice netrpělivý, jak dopadneme a nakonec se z toho vyklubalo 3.místo. Byli jsme nadšeni.

 

Soutěž o putovní pohár města Počátky     (26.5.2007)

Letošní ročník soutěže o putovní pohár města Počátek byl opět započítáván do okreslí ligy MH, takže nechybělo žádné družstvo, které chtělo získat body do již zmiňované ligy. Počasí přálo, a tak soutěž probíhala celkem hladce. V letošním ročníku došlo k určité kuriozitě, kdy obě naše družstva dosáhla úplně stejného času, a tudíž zamotala pořadatelům hlavu s umístěním. Došlo však k dohodě a obě naše družstva skončila na druhém místě. Poté následovala soutěž jednotlivců, kde v kategorii chlapců a děvčat suverénně zvítězili sourozenci Dvořáčkovi.

 

Hra PLAMEN, ročník 2006/2007, Kamenice na Lipou     (12.5.2007)

Letošní ročník hry PLAMEN měl před zahájením 4 silná družstva, která mohla doufat v postup do krajského kola této hry. V této skupině nechyběla naše dvě družstva. V mladší kategorii jsme museli sice nasadit pouze 1 družstvo. Vůbec to ale neubralo na chuti soutěžích. Ta se ukázala hned v prvním kole, kterou byl požární útok. Naše družstvo nasadilo laťku tak vysoko, že nebylo žádným jiným družstvem překonána.

Ve straší kategorii se výborně vedlo družstvu chlapců, kteří zaujímali v každé disciplíně přední místa. Děvčata si také nevedla špatně, i když dva nepovedené pokusy požárního útoku je odsunuly z předních pozic.

Ani tyto problémy nám ovšem nepokazily celkový výsledek letošního okresního kola, odkud jsme si odvezli první místo v kategorii starších a dokonce i první místo v kategorii mladších žáků.

Jedná se zřejmě o historický úspěch který bude velice těžké v budoucnu zopakovat.

 

Soutěž Obrataň     (5.5.2007)

Sraz jsme měli v 8:30 před hasičskou zbrojnicí. Hned na počátku dne nás přivítalo ošklivé počasí, ale ani to nám nezkazilo dobrou náladu a neubralo na nadšení. Po příjezdu do Obrataně jsme zjistili, že účast je hojná, a proto byly naše vyhlídky na umístění mizivé.  Během soutěže byl připraven stánek s občerstvením, kde byly k dispozici klobásy, párky v rohlíku, různé sladkosti a limonáda.

Soutěžilo se pouze v požárním útoku, který měl 2 základny. Na první základně soutěžila družstva s lichými čísly a druhá základna byla určena družstvům se sudými čísly. Po doběhnutí se družstva z první základny přesunula na druhou a naopak.

Po ukončení soutěže bylo vyhlášení, kde jsem dopadli dobře. V Pelhřimovském okrese jsme se umístili následovně:

 

                                                               Křeč I – 1. místo

                                                               Křeč II – 2. místo

 

Soutěž Černovice     (1.5.2007)

Sešli jsme se v 8 hodin u naší hasičské zbrojnice. I přes nízký počet jsme složili 4 družstva. Na místo soutěže jsme se dopravili hasičskou avií, Jediným záporem bylo, že jsem se všichni do auta nevešli, a proto se musel řidič s avií vrátit zpět pro zbytek soutěžících.

Následoval nástup a příprava na požární útok a rozdělení lístků na občerstvení. Na této soutěži bylo umístění našich družstev následující:

                                                                   Křeč I – 1. místo

                                                                   Křeč II – 2. místo

                                                                   Křeč III – 3. místo

                                                                   Křeč IV – 5. místo

 

Odpoledne se konala hasičská soutěž mužů. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – požární útok a štafeta 4x100m.

Naši muži se umístili takto:

                                                                  Křeč I – 5. místo

                                                                  Křeč II – 4. místo

 

Soutěž Bechyně     (3.2.2007)

Dne 3.2.2007 jsme se po roce opět sešli ve složení 6 tříčlenných družstev a vyrazili na soutěž Bechyňský sedmiboj. Této soutěže jsme se již v minulosti dvakrát účastnili. Měli jsme již proto určitou představu, jak tato soutěž probíhá. Někteří účastníci zde byli poprvé, ale jejich starší kolegové je náležitě uvedli do dění. I z tohoto důvodu opadl ostych i těch nejmladších a všichni se s chutí pustili do soutěže. O polední přestávce, kdy se sčítali jednotlivé výsledky a určovalo pořadí, jsme se jeli podívat na výlet do jaderné elektrárny Temelín. Po příjezdu nás již čekalo vyhodnocení, které zhodnotilo naše snažení, a to 1. a 2. místem ve starší kategorii a celkovým 1. místem v soutěží kolektivů MH SDH. Odměny za tyto naše výsledky byly přesladké a chutné.

Po soutěži ještě následovala diskotéka a karaoke show, kde jsem předvedli že i v tomto směru jsme zdatní.

 

 

 

 

© COPYRIGHT 2004 ALL RIGHTS RESERVED YOURDOMAIN.COM

Design provided by Free Web Templates - your source for free website templates